Tak dla bezpieczeństwa kobiet. Chcemy pełnej realizacji Konwencji Stambulskiej!

Podpisy pod petycją zbiera fundacja Feminoteka. Podane informacje będą używane wyłącznie do celów związanych z petycją. Podpisując petycję zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zgodnie z postanowieniami Polityki prywatności.

DLACZEGO NIE ZGŁOSIŁAM?
DLACZEGO ŻAŁUJĘ, ŻE ZGŁOSIŁAM?

0 %

Zaledwie 6% kobiet, które doświadczyło gwałtu, zgłasza ten fakt na policję. Obwinianie ofiar i podważanie ich prawdomówności to jedne z większych przeszkód, jakie stoją na drodze do zgłoszenia przestępstwa seksualnego.

0 %

94% osób, które doświadczyły gwałtu nie zgłasza tego na policję. Boją się powtórnej wiktymizacji, odwetu, dodatkowego obciążenia psychicznego. A potem słyszą: gdybyś naprawdę została zgwałcona, to poszłabyś na policję.

0 %

70% spraw o gwałt  jest umarzanych. To powód, dla którego osoby pokrzywdzone żałują, że zgłosiło sprawę, bo ciągnęła się latami i skończyła się wyrokiem w zawieszeniu albo umorzeniem.

Podziel się z nami swoją historią

Nie zgłosiłam
Adres mailowy jest tylko do naszej wiadomości, byśmy mogły się z Tobą skontaktować. Nie przekazujemy go nikomu.

Opisz nam swoją historię. Napisz dlaczego nie zgłosiłaś gwałtu  albo dlaczego żałujesz, że zgłosiłaś. 

Za Twoją zgodą opublikujemy ją w mediach społecznościowych.

Chcemy je dołączyć także do naszej petycji  “Bronimy konwencji stambulskiej” oraz do petycji “Nie obwiniaj kobiet po gwałcie”.

Doświadczyłaś przemocy i potrzebujesz pomocy prawnej lub psychologicznej?

 

Można do nas dzwonić od poniedziałku do piątku od 11.00 do 19.00

888 88 33 88

WASZE HISTORIE

Nie zgłosiłam, bo bałam się dalszej wiktymizacji.

Nie zgłosiłam, bo bałam się dalszej wiktymizacji. Nie zgłosiłam, bo miałam wcześniejsze doświadczenie wykorzystania przez lekarza, który mnie macał i polizał po twarzy, a prawnicy i organizacja feministyczna odradzali wtedy...

Więcej

Nie zgłosiłam, bo wyparłam.

Nie zgłosiłam, bo wyparłam. Nie zgłosiłam, bo wyparłam. Wspomnienie wróciło po latach. Po konfrontacji z moim gwałcicielem po prostu się z nim rozwiodłam. Anonima

Więcej

Bo przecież to była „miłość”.

Bo przecież to była „miłość”. Nie zgłosiłam gwałtu ponieważ zrobił to chłopak, którego kochałam, myślałam, że tak wygląda miłość, bałam się zareagować, powiedzieć nie, bo bałam się odrzucenia, bo przecież...

Więcej

FEMINOTEKA

Od 15 lat wspiera kobiety po doświadczeniu przemocy